Recenze → Naruto

21. dubna 2009 v 7:40 | Annie |  - RECENZE

Před dvanácti lety na skrytou Listovou vesnici zaútočil devítiocasý démon zvaný Kyuubi. Samotná vesnice se nemohla ubránit nebýt čtvrtého hokageho, který zapečetil démona do sotva narozeného chlapce Uzumakiho Naruta. Po dvanácti letech na Naruta všichni shlížejí s odporem a nechutí. Jediný, kdo Naruta aspoň trochu uznává a podporuje, je jeho učitel na akademii Iruka. Narutovi ale přesto nic nejde a neustále dělá skopičiny. Když opět neuspěje ve zkouškách, poradí mu jeden zlomyslný sensei na akademii, Mizuki, aby ukradl tajný svitek. Naruto zněj získá sice cenné lekce, je ale celou vesnicí stíhán. Najde ho samozřejmě Iruka, v tu chvíli je ale u něj i Mizuki. Naruto se tedy dozví, že je jinchuuriki Kyuubiho, ale také se stane genninem... a to začíná jeho cesta. Je rozřazen do týmu s Haruno Sakurou, dívkou, která se mu líbí, a Uchihou Sasukem, svým rivalem. Jejich učitelem se stává Hatake Kakashi. Tým tedy plní mise a prožívá normální život ninjy...jenže s příchodem chunninské zkoušky příjde i mnohem více nebezpečí, než se čekalo...a Naruto má nové problémy.

Dál už jistě děj popisovat nemusím. Snad nové diváky toto nalákalo a ty znalé to aspoň potěšilo. Nechci recenze kopírovat a proto tu napíšu svou vlastní, nečekejte od toho tolik. Příběh se mi zdá velice zdařilý. Má velice dobrou propletenou linii a děj vás velice překvapí...
Charaktery jsou velice dobře rozvedené, jak jsem již psala, tohle se tvůrcům opravdu povedlo. V podstatě je v každém díle hlavní postava jiná - a i když to nejčastěji bývá přece jen Naruto - fandíte i někomu jinému, aby to zvládl. Je pravda, že Kishimoto se s jejich minulostí nijak nepáral - až obdivuhodné, když si uvědomité, co někdo zažil. Dokázali by jste dvanáct let žít snenávistnými pohledy? V každém díle, i když je postava zlá a vysvětlí své důvody, jste i ochotni uvěřit a odpustit. Takovým příkladem je Itachi Uchiha (spoiler!) - není záporák, celou dobu se snažil chránit svého bratra...z postav se mohou vyvinout buď naprosto odfláklí, nedokreslený postavičky nebo opravdu dobré postavy. Myslím, že neoblíbit si můžete jen postavy z fillerů, kterých je v Narutovi až dost. Děj je myslím taky v pořádku, až na ty nepoddajné fillery, jak jsem říkala. Fillery pronásledují Naruta asi 80 dílů a je to opravdu velký důvod k tomu, aby jsme se dostatečně znechutili. Když ale přežijete dalších 80 dílů nebo se na ně vykašlete (doporučuji), skoukněte si Naruto Shippuuden. O dva roky později a pořád rozjetá série. Lepší grafika, míň fillerů. Ale i Naruto má dobrou vývijovou linii - ze začátku se vše točí kolem chunninské zkoušky a pak kolem Sasukeho vs Naruta. Sasuke se chystá odejít z vesnice a Naruto aspol mu chtějí zabránit. Jak prosté. Přesto je děj někdy opravdu strhující a napínavý - k tomu i vtipný, humorný a nechybí ani opravdu dobré hlášky nebo vykulené ksichty. Myslím, že i doprovodná hudba se hodí - některé openingy a endingy se mi ale opravdu moc nelíbili - neříkám, ale odfláknutá hudba nebo přinejhorším ještě grafické doprovázení je opravdu k neuvěření. Ale abych vyčetla ještě i něco jiného (O:D) než jsou fillery a některé closingy/openingy, je to délka seriálu. Neuvěřitelných 220 dílů (uvědomme si, že aspoň 80 z toho jsou fillery) a 105 dílů shippuudenu, který ještě pořád vychází (a to nemluvím o manze), je opravdu tvrdý oříšek. Proto jestli chcete začít ze sledováním Naruta, připravte si pevné nervy, hodně zásob popcornu a raději je stahujte, pokud nechcete čekat dlouhý hodinový limit na megavideu.com.

Hodnocení : 85% - moc líbí

Trailer

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama